Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2018/2019

Konkurs recytatorski - „Jesień wkoło”

jesien 2018Dnia 26 października w naszej szkole odbył się konkurs recytatorki pod hasłem „Jesień wkoło”. Uczestnicy zaprezentowali szeroki repertuar wierszy o tematyce jesiennej, nie zabrakło również utworów autorskich. Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców.

1.     miejsce - Karolina Królikowska
  2.     miejsce - Kornelia Woźniuk
  3.     miejsce - Katarzyna Potocka

Wyróżnienie:

Amelia Bogdanowicz

– Julian Niwiński

Nagroda specjalna:

Lilianna Kupiec

- Hanna Paszukow

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za rzetelne przygotowanie i zaangażowanie.

Organizatorzy: p. Małgorzata Łapińska, p. Kinga Rutkowska

Sponsor nagród: kino „Helios” Białystok

Sztafetowe Biegi Przełajowe

sztafeta 2018 110 października na Pietraszach odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe.

W grupie klas młodszych dziewczęta zajęły X miejsce a chłopcy miejsce XVI.

W grupie starszej startowały tylko dziewczęta i odniosły kolejny bardzo duży sukces zajmując III miejsce oraz prawo startu w finale wojewódzkim w Augustowie.

Skład drużyny: Kruk Kornelia, Korenkiewicz Laura i Oliwia Gromyko z klasy VII; Chęć Karolina, Turowska Wiktoria, Łosiewicz Zofia z klasy VIII; Gołębiowska Julia, Gornia Sandra, Jocz Izabela, Masłowiecka Martyna z klasy III gimnazjum

Drużynowe Biegi Przełajowe

sztafeta 2018 2W dniu 4 października w lesie Pietrasze miały miejsce Drużynowe Biegi Przełajowe.

Dziewczęta i chłopcy z klas młodszych zajęli odpowiednio XI i XXIII miejsce. Wśród nich wyróżniła się Oliwka Nieroda z klasy IV (zajęła VII miejsce).

Natomiast wielki sukces w grupie klas starszych (VII, VIII, III Gim). Tu znowu wyróżniły się dziewczęta. Klasa VII – 3 miejsce drużynowo; indywidualnie najlepiej Kornelia Kruk - I miejsce

Klasa VIII – 4 miejsce drużynowo; indywidualnie najlepiej Wiktoria Turowska – III miejsce

Klasa III Gim – 1 miejsce drużynowo; indywidualnie najlepiej Julia Gołębiowska – II miejsce oraz Izabela Jocz – IV miejsce.

druzynwka 2018Po podsumowaniu dziewczęta zajęły I miejsce drużynowo.

Chłopcy startowali w niepełnym składzie i zajęli dalsze miejsce

Stypendia Prezydenta Miasta Białegostoku

6 września 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 24 odbyła się uroczystość uhonorowania przez Prezydenta Tadeusza Truskolaskiego najzdolniejszych uczniów stypendiami za wysokie wyniki w nauce i sukcesy w konkursach.

Wśród nagrodzonych nie zabrakło również uczniów naszej szkoły.

Jest nim Jan Jerzy Głębocki – uczeń kl. VIII