Biblioteka SP - O nas

Nasza biblioteka jest otwarta dla wszystkich!

Chętnie widzimy wszystkich czytelników,
którzy chcą  wybierać i wypożyczać książki,
uśmiechać się, czytać czasopisma, mieć spokój,
przeglądać ciekawe książki, myśleć,
odrabiać zadania. Nie stawiamy stopni,
ani też do niczego nie zmuszamy.
W każdej chwili nauczyciele bibliotekarze
służą radą pomocą, nie tylko w wyborze książek…

Biblioteka aktywnie uczestniczy w życiu szkoły poprzez:
- imprezy biblioteczne
- konkursy plastyczne, literackie
- wystawy
- kiermasze nowości wydawniczych

Serdecznie  wszystkich zapraszamy!

Nauczyciele bibliotekarze:
Urszula Markowska, Anna Żywolewska

NASZE ZBIORY

Oferujemy naszym czytelnikom:

• ok. 14 tys. książek (literatura piękna, popularnonaukowa,
  • lektury,
  • ok. 220 wydawnictw multimedialnych ( kasety video, taśmy magnetofonowe,płyty CD, DVD)
  • dokumenty wewnątrzszkolne
  • czasopisma pedagogiczne
  • czasopisma dla dzieci i młodzieży

Istotną część księgozbioru stanowi księgozbiór podręczny udostępniany czytelnikom na miejscu w czytelni,
Są to głównie encyklopedie z różnych dziedzin, leksykony, słowniki, albumy, przewodniki, i inne pozycje popularnonaukowe.

Zbiory biblioteczne sklasyfikowane zostały według UKD (Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej).
Czytelnicy
mogą korzystać z katalogu alfabetycznego,  katalogu rzeczowego, katalogu przedmiotowego kaset video, taśm magnetofonowych i płyt CD oraz  katalogu zawartości czasopism i kartoteki zagadnieniowej.

MULTIMEDIALNE CENTRUM INFORMACJI

Dzięki środkom z  Europejskiego Funduszu Społecznego od września 2006r. w naszej bibliotece funkcjonuje Multimedialne Centrum Informacji. Dysponujemy 4 stanowiskami komputerowymi z dostępem do Internetu.

MCI służy głównie celom edukacyjnym, rozwijaniu zainteresowań pogłębianiu i poszerzaniu wiedzy. Mogą z niego korzystać uczniowie, nauczyciele w godzinach pracy biblioteki.

Zgodnie z regulaminem korzystania ze stanowisk w ICIM  użytkownicy mogą wyszukiwać potrzebne informacje, materiały w multimedialnych programach edukacyjnych, jak również w zasobach internetowych. Istnieje również możliwość skorzystania ze skanera czy drukarki.

KOŁO MIŁOŚNIKÓW BIBLIOTEKI

"Koło  Miłośników Biblioteki" powstało w październiku 2006r.   Należą do niego uczniowie z klas III – VI. W czasie  zajęć uczniowie między innymi :

• kontynuują tworzenie katalogu obrazkowego  lektur klas I-III oraz najciekawszych książek z literatury dziecięcej,
  • wykonują zakładki do książek,
  • promują czytelnictwo za pośrednictwem gazetek i plakatów.
  • pomagają przy konserwacji księgozbioru.

Regulamin „Koła Miłośników Biblioteki”

1.Do Koła Miłośników Biblioteki  należą łącznicy klas IV-VI oraz inni miłośnicy książek.

2. Zajęcia  odbywają się raz w tygodniu.

3. Uczestnik koła powinien być wzorem kulturalnego zachowania się w bibliotece.

4. Miłośnik  Biblioteki powinien dużo czytać i zachęcać do czytania koleżanki i kolegów.

5.Uczniowie biorący czynny udział w pracach koła zostaną nagrodzeni.