SP8                                        PG1

Ścieżka powrotu

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Noc Sów 2018

nocsowJuż po raz trzeci w piątkowe popołudnie, 13 kwietnia 2018 r., uczestniczyliśmy w ogólnopolskim wydarzeniu edukacyjnym Noc Sów, organizowanym przez stowarzyszenie Ptaki Polskie – w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej Bądź na Ptak. W wydarzeniu tym brało udział dziewiętnastu uczniów klas 4-6.

Naszą Noc Sów spędziliśmy w szkole, a w zasadzie było to u nas „popołudnie” sów. Spotkanie rozpoczęliśmy o godz. 14.00. Podczas zajęć, oglądając prezentacje, mogliśmy bliżej zapoznać się z gatunkami sów występującymi na terenie Polski, ich biologią, metodami badań i ochrony sów oraz znaczeniem tych pięknych ptaków w legendach i starożytnych kulturach. Słuchaliśmy też odgłosów sów i uczyliśmy się je rozpoznawać. Następnie był test wiedzy o sowach i nagrody dla uczestników oraz pizza. Na zakończenie oglądaliśmy film autorstwa Artura Tabora pt. Sowy Polski wydanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych.

ZDJĘCIA Z WYDARZENIA

as amm

0003

kompet

 bezpszko

 

 talentow 

kpk13

eds13

 

puchatek

 

indywi

 

bezwakacje15

 

spz

wf15007

szkola14005

 

szkola15006

czytam

malym

straznicy

mleczaki

sniadanie

klub