OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

biblioteka01 biblioteka02 biblioteka03

Co roku w  dniach 8-15 maja Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek. Ma on na celu zainteresowanie książką podkreślenie roli czytania i bibliotek.

W tym roku imprezy i uroczystości Tygodnia Bibliotek organizowane są pod hasłem "(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA", które nawiązuje również do obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Biblioteka SP 8 również wzięła udział w obchodach poprzez :
- Udział w organizacji konkursu:  ,,Stulecie Niepodległości w barwach Biało- Czerwonych’’
- Udział w uroczystości  - „Dziękuję, przepraszam, proszę – trzy słowa za małe trzy grosze”. - Dzień Książki dla Dzieci w PS 45
- Spotkania z książką dzieci przedszkolnych:
„W świecie baśni” – zajęcia dla 3-4 latków
„Czy trudno zostać bohaterem”  - zajęcia dla 5-6 latków.
- zajęcia czytelnicze dla dzieci z oddziału przedszkolnego ( 6 latki ) SP8 w ramach projektu „Chcecie bajkę oto bajka”
-  zajęcia czytelnicze dla dzieci z oddziału przedszkolnego ( 3  latki ) SP 8 w ramach projektu Z cyklu  „Czytamy z Misiem  Mario”
-  Konkurs przyrodniczy „Mali przyjaciele Ziemi”  klas II-III.
Wszystkie przedsięwzięcia cieszyły się zainteresowaniem młodych czytelników i nie tylko.