SP8                                        PG1

Ścieżka powrotu

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

BIAŁOSTOCKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

image005Białostocki Tydzień Czytania na stałe wszedł w harmonogram działań biblioteki szkoły podstawowej. W tym roku obchodziliśmy go w dniach 4-8 czerwca 2018r

Uczniowie klas starszych wzięli udział w porankach czytelniczych, czytali również młodszym kolegom. Dzieci klas 0- III uczestniczyły w „Spotkaniu z książką” podczas którego zaproszony gość p. Sylwia Łuniewska dziennikarz TVP Białystok (jednocześnie absolwentka naszej szkoły) wprowadzała dzieci w świat baśni i opowiadań. Zorganizowano konkursy: Konkurs na „Najciekawszy dzienniczek lektur kl. I-III” a także XXII konkurs Recytatorski klas 0-3 z udziałem przedszkoli przebiegający pod hasłem „Kocham Cię Polsko – przyroda Polski”. Najmłodsi uczniowie prezentowali swoje talenty recytatorskie a ich starsi koledzy z koła kreatywności DI wystawili krótkie przedstawienie pt. „Królewna Śmieszka” Gościliśmy również grupy przedszkolne z PS 5 i 45 na zajęciach czytelniczych „Czytamy z misiem Mario” w bibliotece.

Punktem kulminacyjnym akcji było spotkanie autorskie z p. Zofią Olek-Redlarską. Zaprezentowała swoje utwory pisane przede wszystkim dla dzieci. Opowiadała o swojej drodze do pisarstwa. Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniu, próbowały razem recytować wiersze. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Na zakończenie ustawiła się długa kolejka po książki i autografy pisarki.

„Spotkaniu z książką”-zdjęcia

as amm

0003

kompet

 bezpszko

 

 talentow 

kpk13

eds13

 

puchatek

 

indywi

 

bezwakacje15

 

spz

wf15007

szkola14005

 

szkola15006

czytam

malym

straznicy

mleczaki

sniadanie

klub