SP8                                        PG1

Ścieżka powrotu

  • image
Previous Next

WYCIECZKA KLAS V

IMG 0623W poniedziałek 01.10 klasy piąte wybrały się na wycieczkę integracyjną. Pierwszą atrakcją tego dnia była spływ z flisakami rzeką Krutynią. Uczniowie podziwiali  jesienne piękno przyrody. W czasie spływu karmili kaczki, mieli też okazję zaobserwować wiele gatunków ptaków, roślin i ryb w ich naturalnym środowisku.

Następnym punktem programu była wizyta w Galindii. Jest to kraina historycznego plemienia położona u ujścia rzeki Krutyni do Wielkich Jezior. Tam uczestnicy wycieczki, w zabawny i ciekawy sposób mogli się dowiedzieć wiele na temat życia, tradycji i historii plemion zasiedlających dawniej te tereny.
Po zwiedzaniu i pysznym obiedzie w Galindii, nadszedł czas na ostatni etap wycieczki, którym był rejs statkiem po jeziorze w Rucianym-Nidzie. Po raz kolejny można było w ciepłym, jesiennym słońcu podziwiać naturalne piękno jednego z niewątpliwych skarbów polskiej przyrody, jakim są Wielkie Jeziora Mazurskie.
Około godziny 19.00, nieco zmęczeni, ale pełni wrażeń piąto-klasiści wrócili do Białegostoku i ze zniecierpliwieniem czekają na kolejną, niemniej atrakcyjną wycieczkę!

ZDJĘCIA Z WYCIECZKI

as amm

0003

kompet

 bezpszko

 

 talentow 

kpk13

eds13

 

puchatek

 

indywi

 

bezwakacje15

 

spz

wf15007

szkola14005

 

szkola15006

czytam

malym

straznicy

mleczaki

sniadanie

klub