Jadłospis 29-31.10.2018

jadlospis

TYDZIEŃ 44

PONIEDZIAŁEK 29.10.2018

ŚNIADANIE: Pieczywo białe i razowe, masło, wędlina, ser żółty, pomidor, ogórek kiszony, herbata z miodem i cytryną (1,7)

OBIAD: Zupa szczawiowa z jajkiem, pieczywo i razowe, klops w sosie chrzanowym, kasza jęczmienna, surówka z kapusty czerwonej w oleju, kompot z malin (1,3,7,9,10)

PODWIECZOREK : Cynamonka, kakao, mus owocowy (1,7)

WTOREK 30.10.2018

ŚNIADANIE: Zupa mleczna z makaronem, bułeczka kukurydziana, masło, dżem n/s, owoce suszone (1,7)

OBIAD: Zupa grochowa, pieczywo białe i razowe, gołąbki w sosie pomidorowym z warzywami, ziemniaki, sok jabłkowy, owoc (1,3,7,9)

PODWIECZOREK: Budyń, ciastko owsiane z żurawiną (1,7)

ŚRODA 31.10.2018

ŚNIADANIE: Pieczywo białe i razowe, masło, parówka na ciepło, papryka, ogórek świeży, herbata owocowa (1,7)

OBIAD: Zupa jarzynowa z fasolką szparagową, pieczywo białe i razowe, nuggetsy, ryż, surówka z kapusty pekińskiej z pomidorem i ogórkiem w jogurcie greckim, kompot owocowy (1,3,7,9,10,11)

PODWIECZOREK : Naleśnik z serem polany musem owocowym, kawa biała (1,3,7)

CYFRY OZNACZAJĄ SUBSTANCJE LUB PRODUKTY POWODUJĄCE ALERGENY LUB REAKCJE NIETOLERANCJI

Alergeny : 1.zboża zawierające gluten 2.skorupiaki i produkty pochodne 3.jaja i produkty pochodne 4.ryby i produkty pochodne 5.orzeszki ziemne i produkty pochodne 6.Soja i produkty pochodne 7.Mleko i produkty pochodne 8.Orzechy 9.Seler 10.Gorczyca 11.Nasiona sezamu 12.Dwutlenek siarki i siarczyny 13.Łubin i produkty pochodne 14.Mięczaki i produkty pochodne

Dzieci przedszkolne na zgłoszonej diecie bezmlecznej otrzymują zamienniki,: zamiast mleka- herbatę lub kompot, zamiast naleśnika z serem- naleśnik z dżemem, zamiast zupy zabielanej- zupę niezabielaną, zamiast kanapek z serem- kanapki z wędliną, zamiast budyniu- kisiel, zamiast kaszy mannej na mleku- kaszę manną lub owsiankę gotowaną na wodzie, zamiast sosu chrzanowego, dzieci przedszkolne dostają sos śmietanowy.