SP8                                        PG1

Ścieżka powrotu

Powiadom szkołę - powiadom@sp8bialystok.pl
  • image
Previous Next

Jubileusz 70 - lecia

IMGP1023 IMGP1047

Dnia 22 listopada Szkoła Podstawowa nr 8 im. Świętego Kazimierza Królewicza obchodziła 70 - lecie istnienia. Uroczystość uświetnili swoim przybyciem znamienici goście. Gościliśmy Prezydenta Miasta Białegostoku- dr hab. Tadeusza Truskolaskiego, Wojewodę Podlaskiego – Bohdana Paszkowskiego, Jego Ekscelencję Arcybiskupa – Edward Ozorowskiego. Na uroczystość przybyli również emerytowani dyrektorzy szkoły, nauczyciele i pracownicy, rodzice, absolwenci.

Część oficjalna rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły, odśpiewaniem hymnu oraz przemówieniami Prezydenta Miasta, dyrektora szkoły – Pani Marioli Toczydłowskiej . Dzieci z klasy I zatańczyły polski taniec narodowy – polonez.

Jubileusz 70 - lecia był okazją do wspomnień – symboliczne zegary przywołały wydarzenia, które pozostały w naszej pamięci. Audycja „Jak to dawniej bywało …” przygotowana przez uczniów kl. VIII zabrała gości w podróż w przeszłość . Towarzyszyła jej prezentacja multimedialna nawiązująca do historii szkoły. Przypomniano początki naszej placówki sięgające 1948 roku, kiedy stworzono pięcioklasową Szkołę Podstawową nr 8.

17 czerwca 1952 roku powstał nowy budynek szkoły przy ul. Jesiennej 8, a w 1964 roku szkoła wzbogaciła się o salę gimnastyczna, jadalnię i gabinety lekarskie. W roku szkolnym 1983 – 1984 rozbudowano placówkę, zyskując dodatkowe sale lekcyjne.

W roku szkolnym 2016 – 2017 oddano do użytku społeczności szkolnej i lokalnej nowoczesną halę sportową, kompleks boisk i plac zabaw.

Uroczystość była okazją do przypomnienia dawnych dyrektorów, pracowników i absolwentów szkoły, którzy licznie przybyli na jubileusz. Wspominano sukcesy szkoły, przywołano znanych absolwentów, z   zainteresowaniem zwiedzano wystawę poświęconą historii placówki.

Uroczyste spotkanie zakończyły dedykowane zaproszonym gościom pokazy artystyczne w wykonaniu uczniów i absolwentów. Podziwiano występy grupy tanecznej „Atom Mini”, zespołu muzycznego, pokaz tańca towarzyskiego oraz występy wokalne.

ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI

as amm

0003

kompet

 bezpszko

 

 talentow 

kpk13

eds13

 

puchatek

 

indywi

 

bezwakacje15

 

spz

wf15007

szkola14005

 

szkola15006

czytam

malym

straznicy

mleczaki

sniadanie

klub