SP8                                        PG1

Ścieżka powrotu

Powiadom szkołę - powiadom@sp8bialystok.pl
  • image
Previous Next

NOC SÓW 2019

sowy19W piątkowe popołudnie 22 marca 2019 już po raz czwarty w naszej szkole spotkaliśmy się na „NOCY SÓW”. Jest to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone sowom, organizowane przez stowarzyszenie Ptaki Polskie we współpracy z Ogólnopolską Kampanią Wiedzy Przyrodniczej Bądź na Ptak.

W naszej „NOCY SÓW” uczestniczyło 29 uczniów klas 4-7. Rozpoczęliśmy od filmu „Sowy Polski” autorstwa Artura Tabora, a następnie korzystając z prezentacji multimedialnych zapoznaliśmy się z biologią sów. Po zdobyciu sporej porcji wiedzy o tych pięknych, tajemniczych ptakach wszyscy uczestnicy wzięli udział w konkursie „Test wiedzy o sowach”. Najlepsze wyniki osiągnęli:
W kategorii klas 4-5: Gabriela Grodzka – kl. 4c oraz Gabriel Kiryluk – kl. 4c
W kategorii klas 6-7: Aleksandra Wojtecka – kl. 7a, Wiktoria Kosacz – kl. 6b oraz Bartosz Grodzki – kl. 6b. Gratulujemy!
Po konkursie słuchaliśmy odgłosów sów żyjących na terenie naszego kraju. Nasza „NOC SÓW” zakończyła się ucztą pizzową.

as amm

0003

kompet

 bezpszko

 

 talentow 

kpk13

eds13

 

puchatek

 

indywi

 

bezwakacje15

 

spz

wf15007

szkola14005

 

szkola15006

czytam

malym

straznicy

mleczaki

sniadanie

klub