Powiadom szkołę - powiadom@sp8bialystok.pl

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019

IMG 20190919 101443Nasza szkoła, jak co roku, przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata” mającej na celu podejmowanie działania na rzecz poszanowania środowiska. Jest to międzynarodowa akcja związana z promocją ochrony środowiska, której głównym organizatorem w Polsce jest fundacja Nasza Ziemia.

Akcja zainicjowana w Polsce w 1994 r. cieszy się zainteresowaniem szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Akcję przeprowadziliśmy w dniach 19-20 września 2019 r. we współpracy z Departamentem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Białymstoku. Zadania tego podjęli się uczniowie klasy czwartej oraz klas piątych. Gościnnie do akcji przyłączyła się zerówka. Nasi uczniowie, z ogromnym zaangażowaniem, pod opieką nauczycieli, zaopatrzeni w rękawice ochronne i worki, uprzątnęli ulice położone wokół naszej szkoły oraz Park Wygoda. Dziękujemy.