SP8                                        PG1

Ścieżka powrotu

Powiadom szkołę - powiadom@sp8bialystok.pl
  • image
  • image
Previous Next

SZKOLNE SPOTKANIE OPŁATKOWE

IMG 9034Przez wiele tygodni przygotowywaliśmy się do tego wyjątkowego dnia. Najpierw na szkolnych korytarzach pojawiły się świąteczne dekoracje: szopka, choinki i domek z piernika. Następnie szkolna akcja charytatywna „Otwarte serce”. Jej owocem jest szkolny kiermasz świąteczny na którym pojawiły się prześliczne ręcznie wykonane ozdoby oraz kartki świąteczne. Celem kiermaszu jest przygotowanie świątecznych upominków potrzebującym uczniom naszej szkoły. W pomoc naszym uczniom włączyli się również sponsorzy spoza szkoły, którym bardzo dziękujemy. Dziękujemy również nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w akcję.

Zwieńczeniem naszych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia są szkolne konkursy świąteczne oraz Jasełka i wigilie klasowe. Podczas naszego wspólnego świętowania laureaci szkolnych konkursów otrzymali nagrody i wyróżnienia. A były to: Szkolny konkurs plastyczny na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową, konkurs plastyczny klas I-III na najładniejszą choinkę oraz konkurs wiedzy o Bożym Narodzeniu. W tym roku jasełka zostały przygotowane przez klasę 4a, 5a, 1b pod kierunkiem p. Doroty Rybickiej oraz klasę 2a pod kierunkiem pani Bożeny Szuchalskiej. Przedstawienie uświetnili swoim występem laureaci szkolnego konkursu kolęd i pastorałek „Hej kolęda”, Paweł Szuchalski z klasy 5a oraz Michalina Jabłońska z klasy 1b, wystąpił również szkolny chór przygotowany przez p. Monikę Dłużewską i uczniowie klas I-III, którzy pod kierunkiem p. Marleny Leszko wykonali kolędę w języku angielskim. Wśród zwyczajów Bożego Narodzenia jest również kolędowanie. Szkolni kolędnicy przygotowani przez p. Barbarę Czurak przedstawili nam ten piękny zwyczaj jaki panuje w kościele prawosławnym. Wszystko to odbywało się w pięknej scenerii betlejemskiej szopki przygotowanej przez p. Elżbietę Baruch. Uroczystość nagłośnił p. Adam Zajkowski.
Na zakończenie wspólnego świątecznego spotkania p. dyrektor Mariola Toczydłowska i ks. Michał Kalinin złożyli wszystkim zebranym Bożonarodzeniowe życzenia.

Zdjęcia z uroczystości

as amm

facebook

kompet

szkola-pamieta

talentow 

kpk13

eds13

 

puchatek

 

indywi

 

bezwakacje15

 

spz

wf15007

szkola14005

 

szkola15006

czytam

malym

straznicy

mleczaki

sniadanie

klub