SP8                                        PG1

Ścieżka powrotu

Powiadom szkołę - powiadom@sp8bialystok.pl
  • image
  • image
Previous Next

Ratujmy Kasztany

 kasztan1  kasztan2

Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Ratujmy Kasztany 2018” organizowanej przez Departament Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Akcja polegała na systematycznym grabieniu i uprzątaniu opadających liści kasztanowców, wewnątrz których zimują osłonięte kokonem poczwarki szrotówka kasztanowcowiaczka  (owada – szkodnika tych drzew). Przedsięwzięcie ma istotne znaczenie dla poprawy kondycji zdrowotnej kasztanowców w naszym mieście poprzez eliminację szkodnika metodą bezpieczną dla środowiska, jednocześnie podnosząc świadomość proekologiczną młodzieży.
Na początku listopada uczniowie klas 4-6 (pasjonaci przyrody – uczestnicy szkolnego koła przyrodniczego) zaopatrzeni w grabie, rękawice i papierowe worki bez trudu uporali się z opadłymi liśćmi kasztanowców rosnących w pobliskim parku, wykazując w ten sposób dbałość o przyrodę najbliższej okolicy. Brawo!

as amm

0003

kompet

 bezpszko

 

 talentow 

kpk13

eds13

 

puchatek

 

indywi

 

bezwakacje15

 

spz

wf15007

szkola14005

 

szkola15006

czytam

malym

straznicy

mleczaki

sniadanie

klub