Powiadom szkołę - powiadom@sp8bialystok.pl

NOC SÓW 2019

sowy19W piątkowe popołudnie 22 marca 2019 już po raz czwarty w naszej szkole spotkaliśmy się na „NOCY SÓW”. Jest to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone sowom, organizowane przez stowarzyszenie Ptaki Polskie we współpracy z Ogólnopolską Kampanią Wiedzy Przyrodniczej Bądź na Ptak.

W naszej „NOCY SÓW” uczestniczyło 29 uczniów klas 4-7. Rozpoczęliśmy od filmu „Sowy Polski” autorstwa Artura Tabora, a następnie korzystając z prezentacji multimedialnych zapoznaliśmy się z biologią sów. Po zdobyciu sporej porcji wiedzy o tych pięknych, tajemniczych ptakach wszyscy uczestnicy wzięli udział w konkursie „Test wiedzy o sowach”. Najlepsze wyniki osiągnęli:
W kategorii klas 4-5: Gabriela Grodzka – kl. 4c oraz Gabriel Kiryluk – kl. 4c
W kategorii klas 6-7: Aleksandra Wojtecka – kl. 7a, Wiktoria Kosacz – kl. 6b oraz Bartosz Grodzki – kl. 6b. Gratulujemy!
Po konkursie słuchaliśmy odgłosów sów żyjących na terenie naszego kraju. Nasza „NOC SÓW” zakończyła się ucztą pizzową.